SUPERKLASA - BLIŻEJ OBCYCH KULTUR

Marcowe zadanie w ramach konkursu SUPERKLASA wpisywało się w problematykę dialogu międzykulturowego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej techniką collage`u zaprezentowali przedstawiciela innej kultury na tle charakterystycznego krajobrazu lub budowli, starsi wzbogacili prace informacjami przedstawiającymi daną kulturę. Szukając pomysłów, dotarli do Japonii, Chin, do gorących krajów afrykańskich, na tereny należące do Indian, na mroźny Biegun Północny, słowem we wszystkie najodleglejsze zakątki globu.

Gimnazjaliści prezentowali wybitną postać, która zasłużyła się jako propagator idei dialogu międzykulturowego. Wykorzystując swą wiedzę, wybrali i bardzo pięknie przedstawili: A.Fiedlera, J.Hoffmana, I.Sendlerową, F.Chopina, J.S.Bacha i R.Polańskiego.

Wystawie prac towarzyszą informacje prezentujące ideę dialogu międzykulturowego. Zgromadzono je pod hasłem: „WSPÓLNA PRZESZŁOŚĆ – WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ” – ODKRYJ, SPRÓBUJ ZROZUMIEĆ, POKAŻ INNYM

FOTORELACJA W GALERII

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »