Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 

Zespołu Szkół 

 im. Powstańców Wlkp.

w Kąkolewie


ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA:

www.facebook.com/suzskakolewo


„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces''


Chcemy inspirować, uświadamiać i mobilizować społeczność uczniowską do propagowania pozytywnych wzorców, promowania wiedzy i rozwijania pasji. Wierzymy, że dzięki Waszej życzliwości i współpracy, drodzy uczniowie i nauczyciele, będziemy tworzyć Szkołę z tradycjami i nowoczesną wizją, a także szkolną rzeczywistość.


Na czym polega nasza praca?

  • Reprezentujemy interesy uczniów, pomagamy im.
  • Działamy na rzecz Szkoły i środowiska lokalnego.
  • Organizujemy szkolne imprezy i konkursy.
  • Przez organizowanie różnych akcji, jak i współpracę z różnymi fundacjami, pomagamy potrzebującym.
Rok szkolny 2018/2019

-przewodnicząca- Natalia Bartosik

 -zastępca- Amelia Wieczorek
 -skarbnik- Marta Walenciak
 -sekretarz- Aleksandra Maćkowiak
 -członkowie:
 
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
Ewa Nowaczyk, Wiktoria Gawron, Zofia Kowalska, Katarzyna Jaraczewska, Maja Nędza, Lena Kaczmarek, Zuzanna Maćkowiak, Alicja Szyrmer, Adrian Szramiak i Mateusz Szramiak.
 
Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.
WRZESIEŃ
 
 - Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego: debata, kampania  

wyborcza.

- Dzień Chłopaka- dyskoteka, dzień kolorowy i dzień bez pytania dla

chłopców ubranych w koszulach.

PAŹDZIERNIK


- Zbiórka makulatury - I tura.

- Dzień Papieski - sprzedaż kremówek i symboliczne przypięcie żółtej 

kokardki przy mundurku.

- Akcja charytatywna "Jabłuszko" - sprzedaż jabłek.

- Przygotowanie okolicznościowego apelu z okazji Dnia Edukacji 

Narodowej .

- Uczczenie pamięci ofiar hitlerowskich - zapalenie zniczy pod Dębem 

Wolności.

LISTOPAD


- Sprzedaż rogali świętomarcińskich.

- Zapalenie zniczy pod Dębem Wolności z okazji 100. rocznicy odzyskania 

przez Polskę Niepodległości.

- Zbiórka nakrętek - I tura.

- Światowy Dzień Życzliwości: dzień bez oceny negatywnej, możliwość 

poprawienia ocen na lekcjach.

- Imieniny Pani Dyrektor Glapiak.

- Otrzęsiny klas pierwszych szkoły podstawowej.

- Dyskoteka andrzejkowa.

- Dzień wymarzonego imienia.

GRUDZIEŃ

 

- Dzień piernika.

- Dzień wolontariusza – dzień bez pytania dla wolontariuszy.

- Sprzedaż ozdób świątecznych podczas Świątecznego Jarmarku w Osiecznej.

- Zbiórka puszek – I tura.

- Kiermasz ozdób świątecznych.

- Wigilia Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu.

- Mikołajki – dzień w barwach czerwonych.

- Sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych - akcja charytatywna.

- Podarowanie prezentów dla przyjaciół  szkoły.

STYCZEŃ

 

- WOŚP - pomoc Dyrekcji.

- "Blachy na Dachy" - akcja charytatywna dla szkół w Kamerunie.

- "Góra Grosza" - akcja charytatywna.

LUTY


- Walentynki - dzień w kolorach miłości - czerwony, różowy, dzień bez pytania 

dla osób z namalowanymi serduszkami na buzi, poczta walentynkowa.

- Dzień Złotej Myśli.

- Dyskoteka karnawałowo - walentynkowa - akcja charytatywna na rzecz dzieci

z Jemenu.

- Zbiórka nakrętek - II tura.

- Tłusty Czwartek - sprzedaż pączków i faworków, akcja dobroczynna.

MARZEC

 

- Dzień Kobiet - wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na kolorowo,

dziewczyny są zwolnione z odpowiedzi ustnej, apel przygotowany przez 

chłopaków i mężczyzn Naszej Szkoły.

- "Dzieci Dzieciom" - akcja charytatywna na rzecz dzieci z Ukrainy, które żyją 

w strefie konfliktu zbrojnego.

- Udział wolontariuszy w koncercie charytatywnym dla Zuzi, wolontariuszki 

akcji "Jabłuszko" - reprezentowanie społeczności szkolnej, przekazanie 

cegiełki dobroci i solidarności.

- Dzień Wolności - uczniowie i nauczyciele angażują się w akcję w mediach 

społecznościowych, uświadamiającą problem współczesnego niewolnictwa i 

znaczenia wolności.

- Dzień Wiosny - uczniowie przychodzą ubrani w wiosennych kolorach.

- Światowy Dzień Zespołu Downa - integracja z chorymi, założenie dwóch 

różnych, kolorowych skarpetek.

- Zbiórka puszek - II tura, w ramach akcji charytatywnej "Puszka dla 

Maluszka".

- Tydzień Śmiechu - dni tematyczne.

Rok szkolny 2017/2018




 

-przewodnicząca-Wiktoria Grochowa

 -zastępca- Marta Muszyńska
 -skarbnik- Marta Ratajczak
 -sekretarz- Paulina Kosmalska
 -członkowie:
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Ewa Nowaczyk, Łukasz Szyrmer, Maja Nędza, Zofia Kowalska, Katarzyna Jarczewska, Lena Kaczmarek, Mateusz Szramiak, Amelia Wieczorek, Wiktoria Gawron.
Z GIMNAZJUM
Natalia Bartosik, Aleksandra Maćkowiak, Marta Walenciak.

 Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.




Rok szkolny 2016/2017 


 

-przewodnicząca- Natalia Szramiak,

 -zastępca- Karolina Ratajczak,
 -skarbnik- Agata Kretschmer,
 -sekretarz- Oliwia Zielińska,
 -członkowie:
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Ewa Nowaczyk, Zuzanna Pietrowska, Łukasz Szyrmer, Amelia Wieczorek, Amelia Wiler.
Z GIMNAZJUM
Wiktoria Grochowa, Marta Muszyńska, Tobiasz Rachmajda, Mikołaj Woźniak.

 Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.



WYNIKI KONKURSU NA SAMORZĄDOWCA ROKU

Na SAMORZĄDOWCA ROKU głosowali losowi uczniowie oraz nauczyciele. Wyniki ukazały się 28 maja 2017r. Głosujący kierowali się oddaniem, sumiennością, kreatywnością i zaangażowaniem danego samorządowca w życie szkolne.

WYRÓŻNIENIA NAUCZYCIELI:

1. Agata Kretschmer- 22 głosy

2. Natalia Szramiak- 21 głosów

3. Oliwia Zielińska- 12 głosów

 

WYRÓŻNIENIA UCZNIÓW:

1. Natalia Szramiak- 100 głosów

2. Oliwia Zielińska- 63 głosy

3. Agata Kretschmer- 55 głosów


 Przewodnicząca Natalia Szramiak, skarbnik Agata Kretschmer oraz sekretarz Oliwia Zielińska zostały wpisane do Księgi Zasłużonych dla Szkoły za czteroletnią pracę w zarządzie Samorządu Uczniowskiego i wolontariat na rzecz społeczności szkolnej, lokalnej oraz poza granicami Polski.



WIĘCEJ INFORMACJI NA NASZYM FACEBOOKU (LINK DOSTĘPNY WYŻEJ)!
 

Rok szkolny 2015/2016




 

 

 

 

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA:

 

 -przewodniczący- Łukasz Szyrmer,      

 -zastępca- Nadia Juskowiak,

 -skarbnik- Piotr Jakubowski, 

 -sekretarz- Maria Owsianna,

 -członek- Kaja Giera.

 
 

GIMNAZJUM:

 

-przewodnicząca- Natalia Szramiak,

 -zastępca- Jakub Bartkowiak,
 -skarbnik- Agata Kretschmer,
 -sekretarz- Oliwia Zielińska,
 -członkowie: Tomasz Bassa, Marta Błocian, Karolina Ratajczak, Mikołaj Woźniak.
 Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.




WYNIKI KONKURSU NA SAMORZĄDOWCA ROKU

Na SAMORZĄDOWCA ROKU głosowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wyniki ukazały się 30 maja 2016 r. Głosujący kierowali się oddaniem, sumiennością, kreatywnością i zaangażowaniem danego samorządowca w życie szkolne.

 

WYRÓŻNIENIA NAUCZYCIELI:

1. Natalia Szramiak

2. Agata Kretschmer

3. Oliwia Zielińska oraz Mikołaj Woźniak

 

WYRÓŻNIENIA UCZNIÓW:

1. Natalia Szramiak

2. Agata Kretschmer

3. Oliwia Zielińska



.............................................................................................................................................

Rok szkolny 2014/2015.

 

ZARZĄD TWORZYLI:

Przewodnicząca - Oliwia Jezierska

Zastępca - Bartosz Kowalski
Skarbnik - Agata Kretschmer
Protokolant - Natalia Muszyńska

CZŁONKOWIE:

Maria Owsianna, Olga Szczepaniak, Bogumiła Krysztofiak, Tobiasz Ratajczak, Adelina Letza, Karolina Ratajczak, Natalia Szramiak,   Oliwia Zielińska

Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak.

 

 

27 maja w naszej Szkole odbył się Dzień Samorządowca. Nauczyciele głosowali na Samorządowca Roku, natomiast uczniowie na Najaktywniejszego Samorządowca.

WYRÓŻNIENIA NAUCZYCIELI:

1. Oliwia Jezierska

2. Natalia Szramiak

3. Adelina Letza


WYRÓŻNIENIA UCZNIÓW:

1. Oliwia Jezierska

2. Natalia Szramiak

3. Bartosz KowalskI

 Przewodnicząca  Oliwia Jezierska  i zastępca przewodniczącej Bartosz Kowalski  zostali  wpisani do Księgi Zasłużonych dla Szkoły za wzorową pracę na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

 



 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »