PROMOCJA MATERIAŁÓW ARCHIWALNYCH DOTYCZĄCYCH POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

11 lutego uczniowie klas trzecich Gimnazjum oraz Panie C.Glapiak i A.Poprawska w galerii sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie wzięli udział w promocji „Materiałów archiwalnych do dziejów Powstania Wielkopolskiego”.

Wysłuchali interesującego wykładu doktora Eugeniusza Śliwińskiego na temat historii Powstania Wielkopolskiego z uwzględnieniem działań w południowo – wschodniej Wielkopolsce. Obejrzeli okolicznościową wystawę. Dowiedzieli się, w jaki sposób swego patrona – Powstańców Wielkopolskich – czci leszczyńskie Gimnazjum nr 1. Z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez młodzież tej szkoły. Z wystąpienia Pani Dyrektor Archiwum Państwowego w Lesznie dowiedzieli się, czym jest digitalizacja. Przywieźli ze sobą płytę zawierającą materiały archiwalne dotyczące Powstania Wielkopolskiego oraz okolicznościową broszurę. Materiały te wzbogacą szkolną bibliotekę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »