"ŚLADAMI HISTORII" - BIWAK ZUCHÓW

Gromada zuchowa „Zwinne Wiewiórki” rozpoczęła nowy rok szkolny dwudniowym, zorganizowanym w budynku Zespołu Szkół w Kąkolewie, biwakiem pod hasłem „Śladami historii”. Zuchy spotkały się w piątkowe popołudnie i po krótkiej odprawie wyruszyły w poszukiwaniu historii. Musiały iść zgodnie ze wskazówkami na mapkach. Każda szóstka miała za zadanie rozpoznać teren i doprowadzić do wyznaczonych miejsc. Pierwszym punktem był pomnik poświęcony Powstańcom Wielkopolskim przy kościele, kolejnym pomnik pod Nową Wsią. Zwinne Wiewiórki bardzo dobrze sobie radziły. Wysłuchały ciekawych informacji, odczytały treść na tablicach, złożyły hołd i zapaliły znicze. Po powrocie do miejsca zakwaterowania zuchy przygotowały miejsce do spania, biwakową stołówkę i samodzielnie zrobiły kolację. Poczęstowały się ciasteczkami i sokami podarowanymi przez Dyrekcję. Następnie w grupach wykonały prace plastyczne związane z wcześniejszą wyprawą oraz kolejne strony do zuchowej kroniki. Przy ognisku – świecowisku rozmawiały o patronach naszej Szkoły, przypominały, kim byli Powstańcy i o co walczyli. Obejrzały inne pomniki poświęcone Powstańcom Wielkopolskim. Były też wspólne pląsy i śpiew. Przed zaśnięciem „Wiewiórki” obejrzały film animowany „Wszystkie psy idą do nieba”. W sobotę dzień rozpoczął się bardzo wcześnie (po zielonej nocy) poranną toaletą i samodzielnym przygotowywaniem śniadania. Jeszcze raz przypomniano cel biwaku, a potem już były wspólne zabawy, pląsy i śpiew. Na koniec dzieci zadbały o ład i porządek w sali. O 10:00 „Zwinne Wiewiórki” zadowolone i pełne wrażeń wyruszyły w drogę powrotną do domu.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »