ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Kąkolewie rok szkolny uroczyście rozpoczęli w obecności zaproszonych gości i rodziców uczniów. Po mszy świętej odprawionej w kąkolewskim kościele wszyscy przeszli do szkolnego patio. Wicedyrektor – Pani Cecylia Glapiak serdecznie powitała gości, pracowników Szkoły i uczniów – zwłaszcza najmłodszych – pierwszoklasistów. Dyrektor Zespołu Szkół – Pani Alina Żalik w okolicznościowym przemówieniu życzyła, aby rok szkolny 2012/2013 był udany, efektywny, pełen sukcesów, aby doskonale układała się współpraca pomiędzy uczniami, ich rodzicami i nauczycielami, aby nauka nie była dla uczniów tylko obowiązkiem, ale również przygodą i przyjemnością. Pani Dyrektor poinformowała, że wychowawstwo w klasie Ia obejmuje Pani Sława Pietrowicz, w Ib Pani Ewa Maśląka, w IVa Pani Dorota Domagała, w IVb Pani Adrianna Pawłowska-Kramarczyk, w 1ga Pani Eliza Kosmalska, a w 1gb Pani Maria Joachimiak. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że w rozpoczynającym się roku szkolnym nasze działania chcemy połączyć z większą aktywnością i samodzielnością uczniów w zdobywaniu wiedzy. W naszej Szkole uczyć się będzie w 19 oddziałach 393 uczniów (282 w Szkole Podstawowej, 111 w Gimnazjum). Uczniowie serdeczne życzenia otrzymali też od Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Justyny Katarzyńskiej. Zgodnie ze szkolną tradycją delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. O bohaterskich żołnierzach z czasów II wojny światowej i o dramacie ówczesnych Polaków wspomnieli również uczniowie klasy IIIb, którzy pod kierunkiem Pani Bogny Rzetelskiej przygotowali krótką część artystyczną. Pożegnali w niej wakacje, powitali szkołę. Tłem ich występu była dekoracja przygotowana przez Panią Małgorzatę Suszek. Wszyscy uczniowie spotkali się też w klasach z wychowawcami, poznali plan zajęć, odebrali klucze do szkolnych szafek. Od jutra wczesne wstawanie, lekcje, obowiązki, szansa na realizację planów i zdobywanie mądrości.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »