PÓŁKOLONIE ZA NAMI - PODSUMOWANIE

Półkolonie ze Stowarzyszeniem POMOC zakończyły się w piątek 27 lipca. Trwały dwa tygodnie i chociaż była to ich 13. edycja, wcale nie okazały się pechowe. Troszkę figli płatała pogoda, ale ona jest nieprzewidywalna w tym roku dla wszystkich. W zajęciach brało udział codziennie około 100 uczestników, przede wszystkim uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Podzieleni na siedem grup wyjeżdżali, zwiedzali, oglądali, śpiewali, wędrowali, pluskali się w basenach pływalni Akwawit i wodach Jeziora Łoniewskiego. Najstarsi pojechali na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Organizacja półkolonii możliwa jest dzięki hojności Gminy Osieczna, która na wakacyjny wypoczynek przeznaczyła 20 tys. zł. O taką kwotę wnioskował Zarząd Stowarzyszenia w przygotowanym wniosku. Firma Kan – Bud w Kąkolewie przekazała 2 tys. zł,  a słodycze i napoje dostarczyli: Pani E.  Burghardt, Państwo S. i H.  Siepakowie, Państwo R. i I. Mikołajczakowie. Panu Burmistrzowi S. Glapiakowi, P. dyr. M. Piskorek, P. dyr. A. Szyrmer i Państwu właścicielom sklepów serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Panom kierowcom firmy WALDMAR za bezpieczne podróżowanie po naszej ojczyźnie.

Minione dwa tygodnie to czas niewątpliwej przyjemności dla dzieci i wytężonej, bardzo odpowiedzialnej (przy tym charytatywnej!) pracy ich opiekunów i przewodników – nauczycieli ZS w Kąkolewie, członków Stowarzyszenia POMOC.  Przygotowali oni bardzo atrakcyjny program, pokazali dzieciom wiele ciekawych miejsc, uczyli aktywnie i z korzyścią dla rozwoju spędzać czas, pomogli pracującym rodzicom zagospodarować wakacyjne dni ich pociech. Opiekę nad półkolonistami sprawowały Panie: Maria Joachimiak, Eliza Kosmalska, Anna Poprawska, Cecylia Glapiak, Alina Żalik, Sława Pietrowicz, Agnieszka Andrzejewska Śmiejczak i Sylwia Walenciak. W dniach wycieczek wspierali je Państwo: Bogna Rzetelska (3 dni), Teresa Rosińska (2 dni) i po jednym dniu Martyna Sowińska, Dominik Nowacki, Jakub Knasiak, Piotr Konieczny i Dariusz Maćkowiak. Zarząd Stowarzyszenia POMOC wszystkim nauczycielom składa słowa uznania i podziękowania.

FOTORELACJE

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »