WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trzy dni (25-27 lipca) trzydzieścioro czworo półkolonistów spędziło w Górach Świętokrzyskich. Uczestnicy wycieczki poznali najstarsze polskie góry. Zdobyli Łysicę, byli na Świętym Krzyżu, podziwiali gołoborza, dzielnie wędrowali górskimi szlakami, podziwiając piękne widoki i przyrodę. W pierwszym dniu na trasie wycieczki znalazł się urokliwy pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i dwa kieleckie rezerwaty przyrody: Karczówka z klasztorem pochodzącym z XVII w. i Kadzielnia – ciekawy obiekt geologiczny z Górą Geologów i dużym amfiteatrem. Półkoloniści oglądali też klauzulowy klasztor bernardynek w Świętej Katarzynie, ruiny zamku w Chęcinach i Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wycieczkę można uznać za udaną. Warto wybrać się w Góry Świętokrzyskie.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »