SUKCES GIMNAZJALISTÓW

22 czerwca OKE upubliczniła wyniki egzaminu gimnazjalnego. Mamy ogromny powód do radości, bo nasi gimnazjaliści wypadli wspaniale. Ich wyniki są bardzo wysokie. Wyższe od średniej gminy, powiatu, województwa i kraju. Codzienna praca, niełatwa, wymagająca od uczniów wiele wysiłku, zaangażowana postawa nauczycieli, motywujące działania rodziców dały wymarzony efekt.

Oto wyniki: Z języka polskiego uczniowie uzyskali 76,64% (przy wyniku krajowym 65%), co umiejscowiło Szkołę w staninie bardzo wysokim, ósmym z dziewięciu istniejących. Warto się pochwalić, że żadna Szkoła w powiecie leszczyńskim ziemskim i w Lesznie takiego wyniku nie uzyskała. Za test z historii uczniowie uzyskali 67,48% (przy wyniku krajowym 61%), to dało stanin wysoki, siódmy z dziewięciu. Za część matematyczną gimnazjaliści otrzymali 60,05%. Warto podkreślić, że wynik kraju to tylko 47%. Mamy więc wynik w staninie bardzo wysokim. Za wiedzę z przedmiotów przyrodniczych uczniowie uzyskali 57,14%, gdy średnia kraju wynosi 50%. To lokuje nas w staninie wysokim. W teście z języka angielskiego uczniowie wypracowali: na poziomie podstawowym 65,73% (średnia kraju – 63%) – to stanin wyżej średni, szósty z dziewięciu, a na poziomie rozszerzonym 42,91% (średnia kraju – 46%). Za test na poziomie podstawowym z języka niemieckiego uzyskali 58,33% (średnia kraju – 57%), co lokuje też w staninie wyżej średnim. Za rozszerzenie otrzymali 30,15%, przy średniej kraju 33%. I uczniom, i nauczycielom należą się serdeczne gratulacje. Takie wyniki to powód do dumy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »