FINAŁ KONKURSU "POSZUKIWANI - ODKRYJ NIEOPOWIEDZIANĄ HISTORIĘ"

30 stycznia uczennica trzeciej klasy Gimnazjum Maria-Magdalena Lester wraz z Panią Teresą Rosińską wyjechała do Poznania na finał konkursu „Poszukiwani- odkryj nieopowiedzianą historię”. Zadaniem uczestników było opisanie historii nieznanego dotąd bohatera NSZZ „Solidarność”. Maria wybrała mieszkającego w Osiecznej kierownika laboratorium BSE Tadeusza Banacha.

Roztrzygnięcie konkursu organizowanego przez portal Internowani.pl odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w Sali im. Witolda Celichowskiego. Rozpoczęło się o godz. 12:00. Zgromadzonych finalistów i ich opiekunów przywitał wicewojewoda Pan Przemysław Pacia. W swym przemówieniu dziękował wszystkim uczestnikom za trud włożony w napisanie prac. Po nim wystąpił Jarosław Lange, przewodniczący NSZZ "Solidarność". Na końcu swą wdzięczność wobec młodzieży wyraził Pan Krzysztof Stasiński z portalu Internowani.pl. W swej wypowiedzi nakreślił też historię ludzi związanych z NSZZ "Solidarność".
Później przyszedł czas na wręczenie nagród. Przyznawane one były w dwóch kategoriach: dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dyplomy pamiątkowe otrzymali również nauczyciele przygotowujący konkursowiczów. Uczennica naszego Gimnazjum została finalistką konkursu. Gratulujemy!

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »