WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH I SZÓSTYCH

W ostatnich dniach kwietnia uczniowie klas piątych i szóstych wraz z wychowawczyniami i opiekunem Panem Klabińskim odwiedzili dawną stolicę Polski – Kraków i  jej okolice . Celem wyprawy było poznanie ciekawych zabytków architektury, historii oraz wspólne rozkoszowanie się urokami budzącej się do życia przyrody. Pierwszego dnia odwiedzili Oświęcim. W tym szczególnym miejscu oddali hołd wszystkim ofiarom holocaustu. Na własne oczy zobaczyli baraki i krematoria, w których dokonano mordu. Następnie odwiedzili rodzinne miasto Karola Wojtyły – Wadowice. Spacerowali śladami papieża Jana Pawła II i skosztowali słynnych kremówek. Kolejny dzień rozpoczęli od wizyty w Wieliczce. Kopalnia soli zrobiła na nich ogromne wrażenie, chętnie fotografowali podziemne jeziora, rzeźby i kaplicę św. Kingi. Popołudnie spędzili w Krakowie. Lekcję historii odbyli na Wawelu i Starym Rynku. Wszyscy wdrapali się na wieżę katedralną, aby dotknąć serca dzwonu Zygmunta. Duże wrażenie wywarły na nich Sukiennice i ołtarz Wita Stwosza znajdujący się w kościele Mariackim. Trzeci dzień wycieczki minął im na podziwianiu uroków natury. Spacerowali szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego, poznali tajemnicę Jaskini Łokietka, zdobyli wzgórze, na którym do dziś stoi zamek w Pieskowej Skale. Wyjazd zaliczają do udanych. Zmęczeni, ale zadowoleni, z uśmiechami na twarzach wrócili do Kąkolewa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »