EGZAMINY GIMNAZJALNE ZA NAMI

Gimnazjaliści mogą odetchnąć z ulgą. Za nimi trzy wyjątkowo trudne dni. 24 kwietnia w ramach części humanistycznej egzaminu pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 min.) oraz z języka polskiego (90 min.). 25 kwietnia (w takim samym układzie czasowym) zmierzyli się z częścią matematyczno-przyrodniczą: najpierw pisali test z chemii, biologii, geografii i fizyki, po nim rozwiązywali zadania matematyczne. 26 kwietnia upłynął pod hasłem „języki obce”: 33 uczniów klas trzecich wybrało język niemiecki, 11 język angielski. Pierwszy test sprawdzał opanowanie poziomu podstawowego, drugi rozszerzonego. Na oba przeznaczono po 60 minut. Każdego dnia pierwsza część rozpoczynała się o 900, druga o 1045. Zarząd Samorządu Uczniowskiego i Rada Rodziców zadbali, aby w czasie przerwy gimnazjaliści mogli nie tylko odpocząć, ale i uzupełnić straconą energię. Przygotowali napoje, owoce i słodycze. Opinie gimnazjalistów o poszczególnych testach były różne. Młodzież żywo dyskutowała o przygotowanych dla nich zadaniach, o sposobach ich rozwiązania, o prawidłowych odpowiedziach. Na wyniki, od których będzie zależało, czy uczniowie dostaną się do wybranych przez siebie szkół i klas, należy poczekać do 22 czerwca. Pozostaje mieć nadzieję, że trud włożony przez uczniów i nauczycieli w przygotowanie do egzaminu przyniesie oczekiwany efekt.

Testy, z którymi zmagali się gimnazjaliści, zamieszczono na stronie www.oke.poznan.pl. Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z nimi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »