FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

17 marca w Gimnazjum nr 62 w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W gronie 152 uczestników byli reprezentanci naszej Szkoły: Patryk Konieczny oraz Jakub Jędrzychowski. Konkursowicze najpierw przez 90 minut zmagali się z trzynastoma zadaniami otwartymi. Po półgodzinnej przerwie przyszedł czas na piętnaście zadań zamkniętych. Miło nam poinformować, że Jakub Jędrzychowski został laureatem konkursu. Patrykowi Koniecznemu niestety zabrakło trochę szczęścia – od tytułu laureata dzieliły go zaledwie dwa punkty. Dodajmy, że do tego etapu nie wystarczyła wiedza zdobyta na zajęciach. Chłopacy musieli solidnie pracować, aby głębiej wniknąć w fizykę i poznać nowe wzory, prawa i zjawiska. Gratulujemy serdecznie nie tylko Jakubowi i Patrykowi, ale również przygotowującej uczniów Pani Danucie Bednarczyk.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »