POWITANIE WIOSNY

21 marca radośnie witaliśmy wiosnę. Samorząd Uczniowski zaproponował przebranie. Dziewczęta miały być kolorowymi wiosennymi kwiatami, a chłopcy dbającymi o nie ogrodnikami. Najmłodsi uczniowie pod opieką wychowawczyń udali się na poszukiwanie Pani Wiosny. Odpowiednio przygotowani: z kolorowymi kwiatami w ręku, w kwiecistych wiankach na głowach, z instrumentami perkusyjnymi i dwiema Pannami Marzannami wyruszyli ulicami wsi na skraj lasu, aby pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę.  Po drodze wszyscy śpiewali skoczne piosenki, głośno i rytmicznie grali na instrumentach, machali palmami i kwiatami. Kiedy doszli na wyznaczone miejsce, całą gromadę ciepłymi promykami powitało słońce. Zrobiło się naprawdę wiosennie. Wtedy wyznaczeni uczniowie wysoko w górę unieśli zimowe panny, a pozostali zaśpiewali dla nich wiosenną piosenkę. Głośnymi okrzykami pożegnali Marzanny i kazali płynąć im za morze. Mamy nadzieję, że to radosne powitanie sprawi, że wiosna zagości u nas na dobre.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »