REJON XVI KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

14 marca w Zespole Szkół w Osiecznej odbył się etap rejonowy XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Jego uczestnicy musieli się wykazać szeroką wiedzą o swoim regionie, zarówno z historii, geografii i przyrody, a także znajomością gwary wielkopolskiej. By zakwalifikować się do następnego etapu, należało w teście uzyskać minimum 90% możliwych do zdobycia punktów. Konkurs jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum i odbywa się w czterech etapach: szkolnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. W gronie laureatów, którzy awansowali do etapu wojewódzkiego, znalazło się sześcioro uczniów naszej szkoły: Anna Skrzypczak, Karolina Woźniak, Zofia Nowaczyk, Adelina Letza, Mikołaj Domagała i Piotr Hejdysz. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pań Teresy Rosińskiej i Ewy Łapawy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »