FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

10 marca w Gimnazjum nr 12 w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Zakwalifikowało się do niego 222 uczniów z całej Wielkopolski. W tej grupie byli uczniowie naszego Gimnazjum - Weronika Kosmalska i Kamil Gąska. Udział w finale wymagał przeczytania kilkunastu powieści i kilku utworów poetyckich. Wśród konkursowych lektur znalazły się m.in. „Kronika wypadków miłosnych” T.Konwickiego, „Cierpienia młodego Wertera” Goethego, „Ferdydurke” W.Gombrowicza, „Panna Nikt” Tomka Tryzny. Wszystkie związane były z motywem przewodnim – młodością, czyli czasem odkrywania świata, ludzi i siebie. Na etapie szkolnym i rejonowym uczniowie rozwiązywali test zadań otwartych, których wykonanie wymagało ogromnej polonistycznej sprawności. Finaliści mieli dwie godziny na napisanie eseju lub rozprawki na jeden z czterech podanych tematów. Oboje nasi reprezentanci piszą doskonale: interesująco, mądrze, oryginalnie. Oboje w przygotowania włożyli mnóstwo pracy. Weronika Kosmalska została laureatką konkursu, Kamilowi Gąsce – niestety - zabrakło trochę szczęścia. Gratulujemy serdecznie i Weronice, i Kamilowi, i Pani Annie Poprawskiej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »