DZIEŃ KOBIET I WYBORY CHŁOPAKA ROKU

Męska część szkolnej społeczności pamiętała, że 8 marca to Dzień Kobiet. Były życzenia, były miłe słowa, były kwiatki… Dziewcząt tego dnia nie pytano - zgodnie z sugestią Samorządu Uczniowskiego również tych udawanych… Wielu chłopców, by z tego przywileju skorzystać, założyło peruki, spódnice, a nawet wykonało makijaż. Z okazji święta Pań przygotowano wybory Chłopaka Roku 2012. Każda klasa miała swojego reprezentanta. Chłopcy, jak podczas prawdziwych konkursów piękności, prezentowali się w stroju codziennym i wizytowym, przedstawiali się, wyjaśniali, za co cenią kobiety. Odpowiadali też na pytania, które zadawali im prowadzący, czyli Weronika Kosmalska i Mikołaj Rachmajda. Decyzją jury w składzie Pani Dyrektor Alina Żalik, Pani Sylwia Walenciak oraz trzy wyłonione w losowaniu uczennice zwycięzcami zostali: w kategorii SENIOR – Damian Gregor, w kategorii JUNIOR – Mikołaj Woźniak, w kategorii MINI – Jan Dudziak. Uroczystość uświetniły wokalne, instrumentalne i taneczne występy uczniów. Wybory Chłopaka Roku 2012 przygotowali Panowie, których wsparła organizacyjnie Pani Sławomira Praczyk. Przy okazji wyborów przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Magdalena Dudziak - rozstrzygnęła konkurs, który polegał na odgadnięciu, kogo przedstawiają wyeksponowane w patio karykatury. Nagrodzono nie tylko tych, którzy rozpoznali najwięcej osób, ale i autorów karykatur. W sposób szczególny wyróżniono Honoratę Rzepecką - autorkę uznanej za najlepszą karykatury Damiana Gregora. W grupie najmłodszych uczniów najlepiej z rozpoznawaniem postaci z karykatur poradzili sobie: Jan Nowaczyk (I miejsce), Amelia Śmiejczak (II miejsce) i Zuzanna Pietrowska (III miejsce), wśród uczniów klas IV-VI najlepsza była Magdalena Drebot, tuż po niej Amelia Kuźniak i Martyna Burdzicka., wśród gimnazjalistów zwyciężył Patryk Konieczny, II miejsce przypadło w udziale Patrykowi Kretschmerowi i Michałowi Stachowiakowi, a trzecie Michałowi Tobole i Michałowi Rachmajdzie. Wybory Chłopaka Roku były atrakcyjną formą świętowania Dnia Kobiet.

FOTORELACJA CZ.1

FOTORELACJA CZ.2

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »