MOCARZE BIOLOGII

8 marca w Gimnazjum nr 4 w Lesznie odbył się konkurs „Mocarze biologii”. Naszą Szkołę reprezentowali: Magdalena Dudziak, Weronika Kosmalska, Szymon Brodziak, Jakub Jędrzychowski i Dawid Kędziora. Pierwszy etap (trwający trzydzieści minut) polegał na rozwiązaniu testu. Dwaj reprezentanci każdej Szkoły – zdobywcy największej liczby punktów – przechodzili do kolejnego etapu, w którym odpowiadali na dziesięć pytań. Naszą drużynę tworzyli Weronika Kosmalska i Dawid Kędziora. Do dalszej rywalizacji przystąpił też Jakub Jędrzychowski, który w eliminacjach zdobył tyle samo punktów co Weronika. Startował w drużynie z koleżanką z innej szkoły. Do ścisłego finału przeszły trzy drużyny, w których było troje naszych uczniów. Odpowiadali na sześć kolejnych pytań. Weronika i Dawid wywalczyli trzecie miejsce, a Jakub z gimnazjalistką z Jezierzyc Kościelnych zajęli miejsce drugie. Zwyciężyła reprezentacja gospodarzy. Dodatkowej ocenie podlegały modele cząsteczki DNA, które drużyny musiały wcześniej przygotować. Wszystkim uczestnikom konkursu i Pani Marii Joachimiak serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »