KONKURS "MOJA WIELKOPOLSKA"

5 marca 2012 r. o godz.1000 w Zespole Szkół Odzieżowych im.W.S.Reymonta w Poznaniu odbył się etap pisemny IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Jego organizatorami są: Zespól Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im.W.S.Reymonta w Poznaniu oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Każdą Szkołę mogło reprezentować maksymalnie dwoje uczniów. Naszymi przedstawicielami byli Mikołaj Domagała (z 2gb) i Patryk Fischer (z 2ga). Konkurs wymagał szerokiej wiedzy o Wielkopolsce, przede wszystkim z geografii i z historii, dlatego chłopcy przygotowywali się pod kierunkiem Pań Elizy Kosmalskiej i Teresy Rosińskiej. Test składał się z jedenastu rozbudowanych zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Uczniowie na jego rozwiązanie mieli 45 minut. Zgodnie z regulaminem do drugiego etapu zakwalifikowało się dwadzieścioro najlepszych. Miło nam poinformować, że w tym gronie są i Mikołaj (z drugim wynikiem), i Patryk. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do finału, który odbędzie się w od 12 do 14 kwietnia w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Zadaniem finalistów jest m.in. przygotowanie i zaprezentowanie projektu jednodniowej wycieczki szkolnej na terenie Wielkopolski uwzględniającej w programie zwiedzanie jednej lub kilku form ochrony przyrody (np. park krajobrazowy, park narodowy, rezerwat przyrody, obszar Natura 2000 itp.).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »