FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

3 marca o godz.1100 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Do testu przystąpiło 83 uczniów z całej Wielkopolski. Naszą Szkołę reprezentował Mikołaj Domagała (uczeń klasy 2gb), który do konkursu pilnie przygotowywał się pod kierunkiem pani Elizy Kosmalskiej. Test, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut, składał się z trzech części, były zadania zamknięte, zadana otwarte i mapa Polski. Mikołaj uzyskał 38,5 p. na 50 możliwych, co niestety nie wystarczyło do uzyskania tytułu laureata. Udało się to jedynie osiemnaściorgu gimnazjalistom. Mikołaj dodatkową wiedzę zdobytą podczas przygotowań do konkursu z pewnością wykorzysta w przyszłym roku szkolnym, czego serdecznie mu życzymy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »