WARSZTATY GOSPEL

18 i 19 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Osiecznej odbyły się warsztaty muzyki gospel. Brały w nich udział trzy uczennice naszej Szkoły - Anna Mąka, Magdalena Katarzyńska i Weronika Kosmalska. Dziewczyny od wczesnego rana do wieczora (z przerwą obiadową) ćwiczyły technikę śpiewu pod kierunkiem jednego z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel - Petera Francisa oraz bardzo utytułowanego polskiego nauczyciela tego typu muzyki - Adama Rymarza. Nie można też pominąć genialnego zespołu Szymona Markiewicza - panowie (mimo lekkiego chaosu, który chwilami wkradał się na próby) zawsze wiedzieli, co zagrać i byli w tym bezbłędni. Warto dodać, że na zajęciach panowała sympatyczna atmosfera, śmiech często nie pozwalał na kontynuowanie śpiewu. W dwa dni grupa opanowała aż dziesięć piosenek, co wydawać by się mogło niemożliwe… Wiele osób przyszło na koncert finałowy, który odbył się w klasztorze o.o. Franciszkanów w Osiecznej i wysłuchało wychwalających Boga utworów, niektórzy (za namową dyrygentów) śpiewali, klaskali razem z chórem. Szerokie uśmiechy nie znikały z twarzy wokalistów. Choć warsztaty trwały tylko dwa dni, dziewczyny zyskały wielu nowych znajomych i już teraz czekają na kolejne warsztaty muzyki gospel. Warto dodać, że udział dziewcząt w zajęciach sfinansowali, wspierając muzyczne talenty, Ksiądz Proboszcz Ryszard Kuchta i Stowarzyszenie POMOC.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »