ŚWIĘTO PATRONA

Zgodnie z tradycją ostatni dzień przed feriami to w Zespole Szkół w Kąkolewie Święto Patrona Szkoły. Jego obchody rozpoczęła msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich odprawiona w kąkolewskim kościele przez księdza proboszcza Ryszarda Kuchtę. Razem ze szkolną społecznością hołd Powstańcom Wielkopolskim oddali goście: Wicestarosta Powiatu Leszczyńskiego – Pan Jarosław Wawrzyniak, Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak, radni Rady Miejskiej w Osiecznej z jej przewodniczącym – Panem Romanem Lewickim, regionalista – Pan Stanisław Jędraś, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie – Pani Bożena Zbiorczyk, Dyrektor Zespołu Szkól w Osiecznej – Pan Andrzej Głowacki, sołtysi, przedstawiciele współpracujących ze Szkołą instytucji i firm oraz szefostwo Rady Rodziców. W trakcie uroczystości ślubowanie na sztandar Szkoły złożyli pierwszoklasiści – wychowankowie Pań Ewy Łapawy i Iwony Markowiak. Pani Dyrektor Alina Żalik oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Justyna Katarzyńska życzyły uczniom, aby starali się spełnić to, co tak pięknie ślubowali. Dyrektor A.Żalik w swym wystąpieniu przypomniała również, że Szkoła Podstawowa 50 lat temu otrzymała imię Powstańców Wielkopolskich. Ten rok szkolny jest zatem jubileuszowym, w którym uczniowie pracowicie zgłębiają wiedzę o historii Szkoły, o Patronie, o ludziach tę historię tworzących. Podsumowanie działań odbędzie się we wrześniu – na tę uroczystość Pani Dyrektor zaprosiła już wszystkich obecnych. Zwycięzcy Konkursu o Patronie Szkoły organizowanego w trzech kategoriach wiekowych odebrali dyplomy i nagrody. Wystąpienia gości: Pana Wicestarosty- J.Wawrzyniaka, Pana S.Jędrasia i Pana Burmistrza – S.Glapiaka były lekcją historii i apelem o pielęgnowanie pamięci o bohaterskich Powstańcach Wielkopolskich. Życzenia z okazji Święta Patrona w imieniu społeczności osieckiego Zespołu Szkół złożył Pan Dyrektor A.Głowacki. Lekcją historii i patriotyzmu był też przygotowany przez uczniów spektakl, który z dużym zainteresowaniem obejrzeli wszyscy uczestnicy uroczystości: i dzieci, i dorośli. Scenariusz napisała i wyreżyserowała przedstawienie Pani Anna Poprawska, oprawę muzyczną (chór i solistów) przygotował Pan Dominik Nowacki, a scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Mamy nadzieję, że słowa „Masz obronić, co najlepsze, by służyło Polsce jeszcze” z utworu M.Grechuty „Ojczyzna”, który zaśpiewała Magdalena Katarzyńska, zwróciły uwagę wszystkich i ze staną się mottem wielu działań.

FOTORELACJA [1]                                    FOTORELACJA [2]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »