WIECZÓR POETYCKI

18 stycznia na sali wiejskiej w Kąkolewie z inicjatywy ubiegłorocznych absolwentów, którym szefowała Aneta Stachowska, odbył się wieczór poetycki. Organizatorom i występującym udało się stworzyć wyjątkowy nastrój. Sala zamieniła się w literacką kawiarenkę, której uroku dodawały płonące świece. Wszyscy obecni, a było ich wielu, przez dwie godziny zapomnieli o troskach codzienności, zatrzymali się i znaleźli czas na jakże potrzebną refleksję. Prawdziwą przyjemnością było słuchanie grających, śpiewających i mówiących wiersze. W roli konferansjerek wystąpiły Kamila Komolka i Karolina Waldmajer. Na gitarach pięknie zagrali i zaśpiewali różne utwory różnych wykonawców, ale wszystkie z poetyckim tekstem, Weronika Kosmalska, Maciej Mielcarek i Piotr Prymas. Piosenki zaśpiewały też Magdalena Katarzyńska i Aneta Stachowska. Wiersze prezentowali absolwenci: Joanna Górczak, Karolina Waldmajer, Monika Rozwalka, Klaudia Skrzypczak, Paulina Bąk oraz uczniowie: Tomasz Jędrzychowski, Żaneta Fischer, Magdalena Dudziak, Adam Marciniak, Marek Mazankiewicz, Kamil Gąska, Zofia Nowaczyk i Pani Anna Poprawska. Warto dodać, że niektórzy odważyli się i zaprezentowali własne teksty. Było ciekawie i miło. Nikt z obecnych nie żałował dwóch godzin spędzonych z muzyką i poezją. Organizatorzy podziękowali Panu Burmistrzowi Stanisławowi Glapiakowi za bezpłatne użyczenie sali, Pani Dyrektor Alinie Żalik za finansowe wsparcie przedsięwzięcia, Pani Annie Poprawskiej za pomoc w organizacji spotkania oraz Julicie Triler, Agnieszce Szymoniak i Klaudii Pajkert za pracę w kawiarence. Na koniec zgodnie stwierdzono, że był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni wieczór poetycki. Kto nie był, niech żałuje…

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »