KONKURSY PRZEDMIOTOWE PO ETAPIE REJONOWYM - GIMNAZJUM

Pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty co roku organizowane są konkursy przedmiotowe. Składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Udział w finale premiowany jest punktami, które uwzględniane są podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Zaszczytny tytuł laureata zwalnia z pisania odpowiedniej dla konkursu części egzaminu gimnazjalnego i sprawia, że uczeń zostanie przyjęty do każdej wybranej przez siebie szkoły. Żeby na to zasłużyć, trzeba ogromu pracy, gdyż konkursowe wymagania wykraczają poza podstawę programową. Najpierw uczeń musi bardzo dobrze poradzić sobie z testem z etapu szkolnego (i już to jest sukcesem), a następnie zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi na etap rejonowy. Dobry wynik staje się przepustką do finałowych zmagań. Odbyły się już prawie wszystkie etapy rejonowe (poza Konkursem Wiedzy Religijnej), więc możemy przedstawić ich uczestników oraz wyniki. Warto dodać, że etapy szkolne zostały przeprowadzone ze wszystkich konkursów przedmiotowych, ale  nie we wszystkich mieliśmy swoich reprezentantów w rejonie.

NAZWA KONKURSU

UCZESTNICY ETAPU REJONOWEGO

FINALIŚCI

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Magdalena Dudziak

Weronika Kosmalska

Kamil Gąska

Weronika Kosmalska

Kamil Gąska

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Szymon Brodziak

Kamil Gąska

_________

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Mikołaj Domagała

Mikołaj Domagała

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Patryk Konieczny

Patryk Konieczny

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Magdalena Dudziak

Weronika Kosmalska

Kamil Gąska

Jakub Jędrzychowski

_________

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Jakub Jędrzychowski

Patryk Konieczny

Jakub Jędrzychowski

Patryk Konieczny

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Religijnej

Weronika Kosmalska

Jakub Jędrzychowski

Zofia Nowaczyk

WYNIKI PO 3 MARCA

Za dodatkową solidną pracę dziękujemy wszystkim, gratulujemy finalistom i ich opiekunom. Życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »