JASEŁKA

20 grudnia o 1700 w patio Szkoły zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych uczniów, mieszkańcy Kąkolewa i okolicznych miejscowości oraz pracownicy Szkoły. Panie Dyrektor Alina Żalik i Cecylia Glapiak wszystkim zebranym złożyły świąteczne życzenia. Uczniowie przygotowani przez Panie Sławę Pietrowicz i Iwonę Fiebich zaprezentowali piękne tradycyjne jasełka. Przypominając historię narodzin Chrystusa, zwrócili uwagę na istotę tego wydarzenia i wprowadzili widzów w magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Wiele emocji dostarczyły widzom kolędy i pastorałki wspaniale zaśpiewane pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego i przez solistów, i przez chór. O odpowiednie tło spektaklu zadbały, wykonując scenografię, Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Młodzi aktorzy i śpiewacy - jak zwykle - dali z siebie wszystko, zapewniając publiczności wiele pozytywnych wrażeń, za co zostali nagrodzeni gromkimi, zasłużonymi barwami.

Warto dodać, że wszystkie (zaśpiewane w trakcie jasełek i po nich) kolędy i pastorałki znalazły się na płycie pt. „Kolędujmy wszyscy wraz…”. Nagranie zrealizowano dzięki życzliwości i finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna Pana Stanisława Glapiaka. Dyrektor Alina Żalik podziękowała wszystkim wykonawcom: absolwentkom – Agnieszce Konopce, Annie Kmiecik, Anecie Stachowskiej, byłej uczennicy - Matyldzie Hołodze oraz uczniom  – Weronice Kosmalskiej, Magdalenie Katarzyńskiej, Annie Mące i Mikołajowi Woźniakowi oraz Panu Dominikowi Nowackiemu, który przygotował solistów i sam zaśpiewał. Płytę można nabyć w sekretariacie Szkoły.

Na zakończenie świąteczne życzenia złożył wszystkim obecnym Pan Burmistrz S.Glapiak.

FOTORELACJA (1)

FOTORELACJA (2)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »