SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DOTYCZĄCE WAD POSTAWY I OTYŁOŚCI

7 listopada uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym, którego celem było zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów w zakresie wad postawy i otyłości. Prelekcja odbyła się w ramach realizacji powiatowego programu zdrowotnego „Profilaktyka wad postawy i otyłości dla dzieci szkoły podstawowej klas IV”. Panie prowadzące spotkanie zaprezentowały dzieciom rozmaite wady postawy i wskazały ich przyczyny. Mówiły też, jak korygować nieprawidłową postawę. Sporo uwagi poświęciły też otyłości. Jako główną przyczynę wskazały nieprawidłowe żywienie. Wyjaśniły dzieciom, jakie błędy żywieniowe popełniają. Prezentując piramidę żywienia, zachęciły do zdrowego odżywiania się. Wyraźnie zwróciły też uwagę na ogromną rolę aktywnego stylu życia. Po spotkaniu edukacyjnym wszyscy czwartoklasiści zostali przebadani pod kątem wad postawy i otyłości.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »