Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

Pro MUSICA - "ZJEDNOCZENI W MUZYCE"

24 października gościliśmy Panią Julię Sawicką – prowadzącą koncerty z cyklu Pro MUSICA oraz dwóch instrumentalistów: akordeonistę – Pana Andreja Melnika i kontrabasistę – Pana Romana Chraniuka. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Zjednoczeni w muzyce”. Uczniowie mieli okazję posłuchać utworów rosyjskich (m.in. znanej „Kalinki” i pieśni „Oczy czarne, oczy piękne”), węgierskich (m.in. czardasza skomponowanego przez Johannesa Brahmsa) i żydowskich (m.in. utworu pt. „Gdybym był bogaty” ze „Skrzypka na dachu” i „Tango Papirosn”). Pod kierunkiem Pani J.Sawickiej w muzyce żydowskiej słuchacze dostrzegli nutę melancholii, dowiedzieli się, kim był klezmer, sprawdzili, co trzeba zrobić, by akordeon zagrał, przekonali się na własne uszy, że akordeon oddycha, poznali też sposoby gry na kontrabasie, więc potrafią wyjaśnić, co znaczy tajemniczo brzmiący termin pizzicato.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »