PÓŁKOLONIŚCI W SZRENIAWIE I UZARZEWIE

20 lipca półkoloniści wyruszyli do Szreniawy. Tam, zwiedzając Muzeum Rolnictwa, poznali życie dawnej wsi i jej mieszkańców. Obejrzeli z zainteresowaniem i ekspozycje poświęcone zwierzętom, i roślinom, i maszynom rolniczym, poznali cykle produkcyjne np. cukru i sera, zapoznali się z pracą pszczelarza, obejrzeli też dawne zabawki. Ze Szreniawy pojechali do Uzarzewa, gdzie z dużym zainteresowaniem wysłuchali Pań, które bardzo interesująco przedstawiały zbiory Muzeum Łowiectwa. Półkoloniści obejrzeli i zwierzęta, które można spotkać w Polsce, i te, które żyją na innych kontynentach. Stanięcie oko w oko z np. lwem, nosorożcem, niedźwiedziem, słoniem morskim, wilkiem, krokodylem czy żubrem robiło wrażenie nie tylko na najmłodszych.

FOTORELACJA

Jutro całodniowa wycieczka do Książa. Zbiórka: 645.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »