PROJEKTY EDUKACYJNE

Uczniowie klas drugich Gimnazjum w drugim półroczu roku szkolnego 2010/2011 realizowali projekty edukacyjne. Pracowali w kilkuosobowych grupach, korzystając ze wsparcia nauczyciela-opiekuna. Uczyli się samodzielności i odpowiedzialności, zgłębiali wybrany temat, zyskując w ten sposób sporą wiedzę, mieli też okazję wykazać się pomysłowością i zaprezentować swoje talenty. Wszystkie zespoły publicznie prezentowały efekty swojej pracy. Widzami byli przede wszystkim uczniowie klas pierwszych Gimnazjum, którzy przyglądając się efektom pracy koleżanek i kolegów, mieli wyciągać wnioski do swojej przyszłorocznej pracy. Wszystkie projekty zyskały pozytywną i wysoką ocenę Pani Wicedyrektor C.Glapiak, która nadzorowała ich realizację.

Uczniowie zajmowali się następującymi tematami:

- Moja wieś. Moje miejsce. Ocalamy od zapomnienia. Postać Wawrzyńca Płoszajczaka.

- Portrety kobiece – organizujemy wystawę.

- Enterainment, culture and sport in Leszno. Rozrywka, kultura i sport w Lesznie.

- W jaki sposób promować zdrowy styl życia?

- Wpływ motoryzacji na rozwój różnych chorób cywilizacyjnych.

- Wypadki drogowe w procentach.

- Jak urządzić mieszkanie?

- Jak dojechać do Londynu?

- Gimnazjalista przed telewizorem.

- Jak zorganizować koncert w Szkole?

- Czy pamiętasz ten miesiąc? Czy pamiętasz ten rok? Rzecz o Czerwcu 1956.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »