WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Na wyniki egzaminu gimnazjalnego niecierpliwie czekali i uczniowie, i ich rodzice, i nauczyciele. Z wielką dumą możemy powiedzieć, że nasi gimnazjaliści poradzili sobie wspaniale. W części humanistycznej uzyskali wynik 32,33p., co ulokowało ich w perspektywie kraju w staninie bardzo wysokim (ósmym w dziewięciostopniowej skali), a w perspektywie Wielkopolski w staninie najwyższym (dziewiątym w dziewięciostopniowej skali). Dla porównania warto podać, że średnia kraju wyniosła 25,31p., województwa wielkopolskiego 23,69, powiatu leszczyńskiego 23,74. W części matematyczno-przyrodniczej uczniowie zdobyli 29,48p., co też dało stanin bardzo wysoki. Średnia kraju to 23,63p., województwa wielkopolskiego 23,38, a powiatu leszczyńskiego 23,66p. Za część językową, czyli test z języka niemieckiego, nasi gimnazjaliści uzyskali 30,60p., co uplasowało ich w staninie wysokim. Te rewelacyjne wyniki to efekt wytężonej pracy i dobrej współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Jesteśmy z wyników dumni!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »