UCZNIOWIE NA MECZU LECHA POZNAŃ Z KORONĄ KIELCE

29 maja grupa chłopców z klas IV, V i VI obejrzała w Poznaniu na stadionie Lecha Poznań przy ulicy Bułgarskiej mecz piłki nożnej. Przeciwnikiem gospodarzy był zespół Korona Kielce. Sponsorem wyjazdu był leszczyński poseł Pan Łukasz Borowiak. Punktualnie o godzinie 16.00 uczniowie weszli na teren stadionu. Wcześniej każdy umieścił w czytniku swój bilet, a następnie przechodził przez specjalną bramkę. Przy każdej bramce stali ochroniarze i sprawdzali zawartość plecaków i torebek. Nie wolno było wnosić żadnych butelek ani urządzeń powodujących hałas. Chłopcy oraz Panie Iwona Fiebich i Danuta Bednarczyk zajęli miejsca w sektorze przygotowanym dla dzieci (było ich ok. 3 tys.). Nasza grupa siedziała w najwyżej położonym sektorze, z którego widok na stadion był doskonały. Stadion robi wrażenie. Ogromne stalowe konstrukcje, mnóstwo betonu, niebieskie plastikowe krzesła, zadaszone trybuny i dwa telebimy. Mecz przebiegał w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Spokój panował zarówno na boisku, jak i na trybunach. Kolejorzy do walki „zagrzewały” dzieci, ponieważ najzagorzalsi sympatycy Lecha, siedzący w tzw. „Kotle”, na znak protestu przez 80 minut nie dopingowali swojej drużyny. Na zakończenie sezonu 2010/2011 Lech Poznań rozgromił Koronę Kielce 4:0.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »