WYCIECZKA KLAS 2ga i 2gb

Uczniowie klas drugich Gimnazjum pod opieką Pań Marii Joachimiak, Elizy Kosmalskiej i Doroty Klupś pojechali na trzydniową wycieczkę nad Bałtyk. Pierwszego dnia byli w Kołobrzegu, gdzie podziwiali Pomnik Zaślubin Polski z morzem i latarnię oraz spacerowali po molo. W Trzęsaczu oglądali ruiny kościoła, z którego został tylko fragment jednej ściany, bo resztę zabrało morze. Wieczorem spacerowali brzegiem Bałtyku i sprawdzili, jak wygląda Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach. Następnego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzali Świnoujście. Po przepłynięciu promem z wyspy Wolin na Uznam udali się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie zobaczyli m.in. modele statków, muszle i zwierzęta Bałtyku. Następnie zobaczyli najwyższą latarnię morską w Polsce i odwiedzili fort Gerharda. Tam przeszli zabawną musztrę wojskową. Weszli też na wzgórze Zielonka i podziwiali urokliwe Jezioro Turkusowe. Ostatniego dnia byli w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, gdzie w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiono wybrzeże Zalewu Szczecińskiego i klify. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie wystawy figur woskowych. Chociaż pogoda gimnazjalistów nie rozpieszczała, wrócili zadowoleni. Klasową eskapadę uznają za bardzo udaną.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »