UROCZYSTA WIECZORNICA W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

Uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak – autorki scenariusza i reżyserki oraz Pana Dominika Nowackiego czuwającego nad stroną muzyczną, by uczcić wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II,  przygotowali uroczystą wieczornicę. Obecność w szkolnym patio 29 kwietnia o godz.19.00 była dowodem miłości do Ojca Świętego Jana Pawła II, wdzięczności za Jego pontyfikat i za to, że jest dla nas autorytetem, szacunku do Jego działań oraz uznania dla jego wyjątkowej osobowości. Przedstawienie było i bardzo wzruszające, i pouczające, bo w interesujący sposób przypominało nauki polskiego Papieża. Pięknie wykonane przez Matyldę Hołogę, Magdalenę Katarzyńską i Weronikę Kosmalską piosenki i pieśni też chwytały za serca i przypominały dorosłym uczestnikom wieczornicy spotkania z Janem Pawłem II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny. Wieczornicy przyświecały dwa hasła: „Szukałeś nas, więc jesteśmy” i „Śpiewajmy na chwałę Bogu i w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego wszyscy obecni zaśpiewali ulubione pieśni Ojca Świętego m.in. „Barkę”, „Zapada zmrok” i „Abba Ojcze”. Później delegacje uczniów i uczestnicy wieczornicy udali się pod znajdujący się przy kąkolewskim kościele pomnik Jana Pawła II, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Zorganizować przedstawienie pomogli Pani Eliza Kosmalska, autorka scenografii, Pani Dorota Juskowiak, która uszyła stroje i Pan Karol Pierschalski, który wypożyczył łódź. Uczniom i nauczycielom gratulujemy występu i dziękujemy za możliwość uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II.

Uczniowie naszej Szkoły, ucząc się szacunku do ludzi wielkich, a takim był Jan Paweł II -wielki patriota i autorytet moralny, uczestniczyli w próbie generalnej.

FOTORELACJA - Próba generalna

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »