DZIEŃ ZIEMI

28 kwietnia dla uczniów klas I – III SP był wyjątkowy, bo przebiegł w zupełnie innej formie. Wszyscy świętowali Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasy reprezentowały poszczególne żywioły: powietrze, wodę, ogień i ziemię. Dzieci odpowiednio się przebrały, przygotowały transparenty i okrzyki. O godzinie 10:00 wszyscy zebrali się na boisku sportowym, skąd po przywitaniu, wyjaśnieniu celu spotkania, krótkiej rozmowie i wspólnym zaśpiewaniu piosenki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych wyruszyli na wycieczkę do lasu. Tam dzieci sprawdziły kondycję posadzonych przez nie w minionych latach drzew. Szczególne emocje wzbudził dąb, któremu nadały imię August. Następnie mali ekolodzy otrzymali worki i rozpoczęli porządkowanie terenu wokół. Po skończonej pracy wszyscy zasłużyli na odpoczynek i wspólne zabawy na wiejskim boisku sportowym. O godzinie 12:00 „żywioły” wróciły do Szkoły. Dzień Ziemi zakończył się konkursem, który był uwieńczeniem całorocznego projektu „Chrońmy przyrodę – zwierzęta”, którego pomysłodawczynią i realizatorką była Pani Sława Pietrowicz. W wyniku rywalizacji trzyosobowych zespołów klasowych I miejsce zajęła grupa z klasy III a, II miejsce – II a, III miejsce – I a. Wszystkim małym ekologom serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »