SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

5 kwietnia do ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów przystąpili w naszej Szkole uczniowie dwóch klas. Na rozwiązanie dwudziestu zadań zamkniętych i sześciu otwartych mieli sześćdziesiąt minut. Ze zrozumieniem musieli przeczytać anegdotę z lat dziecięcych sławnego matematyka Karola Gaussa oraz fragment wiersza Jana Brzechwy pt. „Sum”. Pracowali też z tabelą, w której zamieszczono daty urodzin i imienin czworga dzieci. Mierzyli długość ogrodzenia wskazanej działki i liczyli – między innymi – ile worków żwiru potrzeba, aby wysypać plac o powierzchni 19m2, wiedząc, że jeden worek wystarcza na 1,5 m2. Redagowali też zaproszenie na otwarcie wystawy pt. „Sławni matematycy na znaczkach pocztowych” oraz opisywali przedstawiony na ilustracji znaczek pocztowy z wizerunkiem Karola Gaussa. Zainteresowanych testem Rodziców szóstoklasistów odsyłamy na stronę www.oke.poznan.pl . Szóstoklasiści pracowali w skupieniu, starli się jak najlepiej wykorzystać zdobyte wiedzę i umiejętności. Wyniki dotrą do szkół pod koniec maja.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »