Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

II MIEJSCE MIKOŁAJA DOMAGAŁY W KONKURSIE "MOJA WIELKOPOLSKA"

Od 24 do 26 marca 2011 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizowano finałowy etap konkursu „Moja Wielkopolska”. Wzięło w nim udział 23 gimnazjalistów z całej Wielkopolski, którzy w pierwszym etapie zdobyli min.88 punktów na 100 możliwych. W tej grupie znalazł się (uzyskawszy 92 punkty) Mikołaj Domagała, który do testu przygotowywał się pod okiem Pań Elizy Kosmalskiej (część geograficzno-przyrodnicza) i Teresy Rosińskiej (część historyczna). Zadanie finałowe polegało na opracowaniu ścieżki edukacyjnej. Mikołaj zaproponował wędrówkę historyczno-przyrodniczą śladami Powstania Wielkopolskiego. Oprócz prezentacji multimedialnej pod kierunkiem Pani Elizy Kosmalskiej przygotował broszurę z kartami pracy oraz plakat prezentujący ścieżkę. Cały czwartek organizatorzy przeznaczyli na konkursowe przesłuchania. Mikołaj zaprezentował się bardzo ładnie, mówił ciekawie i rzeczowo, członkom komisji podobały się i pomysł, i prezentacja, i przygotowane materiały. Mikołaj zajął drugie miejsce. W piątek dla uczestników finału zorganizowano wycieczkę szlakiem węgla brunatnego. Uczniowie i ich opiekunowie oglądali kopalnię odkrywkową i tereny pokopalniane. Zwiedzali też klasztor w Kazimierzu Biskupim, w którym mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Brali też udział w warsztatach wikliniarskich, podczas których wyplatali wianki i koszyczki oraz w malowaniu gipsowych figurek o tematyce przyrodniczej. Wieczorem zwiedzali replikę grodu w Lądzie. Było też integracyjne ognisko. W sobotę tuż po śniadaniu konkursowicze wraz z nauczycielami pojechali do tzw. Chatki ornitologa, skąd wyruszyli w około dziesięciokilometrową trasę niezwykle urokliwą doliną Warty. Podziwiali piękne krajobrazy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego oraz licznie tam żyjące ptaki. Z Lądu i Mikołaj, i Pani Eliza Kosmalska wrócili bardzo zadowoleni. Serdecznie gratulujemy sukcesu, życzymy powtórzenia go w przyszłym roku.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »