Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801288

Śnieg

WYSTAWA "EKSPERYMENTUJ"

W piątek – 25 marca – prawie wszyscy nasi uczniowie pojechali do Osiecznej, aby w miejscowym Zespole Szkół obejrzeć wystawę „Eksperymentuj” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ciekawie spędzili czas, poszerzyli wiedzę, zrozumieli naukowe prawa i przy okazji dobrze się bawili. Stanowiska w naukowymi zabawami i doświadczeniami z różnych dziedzin wiedzy (fizyki, chemii, matematyki i biologii) podobały się uczniom dlatego, że samodzielnie mogli eksperymentować.  Zadanie ułatwiały (umieszczone przy stanowiskach) krótkie objaśnienia obserwowanych procesów oraz wskazówki animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie chętnie sprawdzali swą pamięć, szybkość reakcji na światło i dźwięk, poznali tajemnice szyfrów, dowiedzieli się, jak powstaje film, sprawdzali, jak zbudowany jest człowiek, jak postrzegają świat osoby z wadami wzroku, badali efekt „uciążliwego echa”, sprawdzali, co kryje w sobie „wirujące krzesło”, rozwiązywali łamigłówki logiczne, sprawdzali, jak pracuje ludzkie serce w czasie snu, jak w czasie marszu, a jak, gdy człowiek biegnie. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pokaz, którego głównym bohaterem był ciekły azot.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »