Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

FINAŁ KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ

26 marca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał XVII Konkursu Wiedzy Religijnej. Wzięło w nim udział 28 gimnazjalistów z Archidiecezji Poznańskiej, którzy przeszli przez niełatwe etapy: szkolny i rejonowy, pokonując ponad 100 swoich rówieśników. Naszą Szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 3gb: Klaudia Skrzypczak i Michalina Skorupska. Podkreślić należy, że tylko z kąkolewskiego Zespołu Szkół awans do etapu diecezjalnego wywalczyły dwie finalistki. Uczestnicy, rozwiązując dwa testy, musieli udowodnić słuszność słów św. Hieronima, że „Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa“. Klaudia i Michalina udowodniły, że ani Pismo Święte, ani Chrystus nie są im obce, ale jak to bywa podczas rywalizacji, nie wszyscy mogą wygrać. Michalina Skorupska zajęła 4. miejsce, za które otrzymała cenne nagrody rzeczowe. Coś dla ducha - książki oraz coś dla ciała - piękną biżuterię. Udział w finale i uzyskane efekty to wynik rzetelniej i solidnej  pracy oraz dużej wiedzy Michaliny i Klaudii. Gratulujemy serdecznie dziewczętom i Pani katechetce – Sylwii Walenciak.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »