Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

"KTO TAK PIĘKNIE GRA?" - LEKCJA KINOWA DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP

23 i 24 marca uczniowie klas I – III SP w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie brali udział w lekcji kinowej pod hasłem: „Kto tak pięknie gra?” Jej tematem była muzyka w filmie dla dzieci. Lekcję zorganizowali przedstawiciele inicjatywy edukacyjnej „Ponad horyzonty” z Wołomina. Pan prowadzący spotkanie rozmawiał z dziećmi o piosenkach w filmach. Uczniowie z uwagą słuchali fragmentów utworów muzycznych z filmów dla dzieci i na tej podstawie odgadywali ich tytuły. Dowiedzieli się, że muzyka i piosenka w filmie są bardzo ważne, ponieważ pobudzają emocje, wzruszają, wywołują i strach, i śmiech. Dzieci poznały nowe słowa. Wiedzą, kim są i czym się zajmują kompozytor, reżyser dźwięku, akustyk i taper oraz co to jest partytura. Uczniowie obejrzeli fragmenty filmu niemego pt.„Ogrodnik polany”, do którego muzykę grał na pianinie taper pan Robert Skrzypiec. Zobaczyły instrumenty muzyczne wykorzystywane w filmie do nagrywania muzyki. Były to: flety, bębenki, koto (instrument strunowy, przypominający cymbały) i ukulele (czterostrunowa gitara hawajska). Wszystkie dzieci zaśpiewały fragment piosenki z filmu pt.„Madagaskar”, która została nagrana i przetworzona przez akustyka. Następnie podłożono ją do obrazów z filmu. To sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie wszyscy obejrzeli film pt:„Gwiazda Kopernika” przedstawiający życie wielkiego polskiego astronoma.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »