"NASZA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

W czwartek 24 lutego uczniowie klas I – III wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła Czyta Dzieciom”. Tym razem milusińskim czytała Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak, która przygotowała fragment opowiadania Aliny i Czesława Centkiewiczów pt.:„Przygody Jędrka z Zatoki Królewskiej”. Na wstępie Pani Wicedyrektor wyjaśniła dzieciom oraz pokazała na mapie i globusie miejsce akcji, wprowadziła też sprzyjający słuchaniu nastrój. Uczniowie w skupieniu poznawali przekazane w barwny i pełen ekspresji sposób losy Jędrka. Podsumowaniem spotkania były zadania sprawdzające stopień zrozumienia treści przygotowane dla poszczególnych grup wiekowych przez organizatora spotkania – Panią Sławę Pietrowicz. Do pracy zaangażowane zostały całe zespoły klasowe. Pierwszoklasiści malowali farbami poznane postaci, drugo i trzecioklasiści rozwiązywali krzyżówki. Połączenie tych krzyżówek utworzyło hasło „Czytanie rozwija”. Powstałe prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »