"MOJA WIELKOPOLSKA"

17 lutego odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska” organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu. Naszą Szkołę reprezentował Mikołaj Domagała. Do Poznania pojechał z Panią Elizą Kosmalską. Na rozwiązanie testu konkursowego, za który można było uzyskać maksymalnie 100 punktów, uczniowie mieli 45 minut. Następnie uczestnicy konkursu wybrali się na pieszą wycieczkę po Poznaniu. Zwiedzili klasztor franciszkanów i dwa barokowe kościoły, podziwiali najmniejszy w Poznaniu pomnik przedstawiający dwa koziołki. Na Starym Rynku obejrzeli zabytkowe kamienice, pomniki i piękny renesansowy ratusz. Wysłuchali ciekawej opowieści Pana Przewodnika o wizycie prezydenta Putina w Poznaniu w 2000 roku. Pogoda nie sprzyjała zwiedzaniu, ale i tak wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni.

Znane są już wyniki Konkursu. Gratulujemy serdecznie Mikołajowi Domagale, który zdobył 92 punkty na 100 możliwych do zdobycia i uzyskał awans do drugiej, finałowej tury rozgrywek. Warto dodać, że w Konkursie wzięło udział niemal stu gimnazjalistów z całej Wielkopolski. Minimum 88 punktów uzyskało 23 uczestników. Nagrodą dla nich i ich opiekunów jest pobyt od 24 do 26 marca w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, gdzie odbędzie się ustna część konkursowych zmagań.

Z testem konkursowym można zapoznać się na stronie www.mdkl.pl lub www.zpkww.pl.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »