KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

25 stycznia odbył się finał Wewnątrzszkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Zadania dla uczniów klas I-III SP przygotowały Panie Ewa Łapawa i Sławomira Praczyk. W wyniku zaciętej rywalizacji, po dogrywce, I miejsce zajęła reprezentacja kl. IIIb, II miejsce – drużyna z IIb, a trzecie – kl. IIIa. Uczniowie klas IV-VI SP odpowiadali na pytania ułożone przez Panią Teresę Rosińską. Zwyciężyli reprezentanci kl. VIa, II miejsce zajęła drużyna VIb, a trzecie uczniowie z Va. Gimnazjaliści zmagali się z zadaniami opracowanymi przez Panie Annę Poprawską i Martynę Sowińską. I miejsce zajęła kl. 3gb, II miejsce – drużyna z 2ga, a trzecie – kl.1ga. Uczniowie nie tylko wykazali się dużą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego, ale również wygłaszali przemówienia, w których przekonywali młodzież, że należy pielęgnować pamięć o Powstaniu Wlkp., uzasadniali, dlaczego nasza Szkoła nosi imię Powstańców Wlkp., wykonali album o wybranym Powstańcu, układali krótki wiersz o Powstaniu, opowiadali o tragedii w lesie kąkolewskim, a najmłodsi rysowali Powstańca. Podczas Święta Patrona Szkoły uczestnicy finałowych zmagań zostaną nagrodzeni. Gratulujemy.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »