IV DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

12 stycznia odbył się w naszej Szkole IV Dzień Języków Obcych. Panie Danuta Bednarczyk i Adrianna Pawłowska-Kramarczyk oraz Pan Piotr Konieczny przygotowali dla uczniów wiele zadań. Najmłodsi (uczniowie klas I-III SP) rywalizowali, śpiewając po angielsku wybraną piosenkę z podręcznika „New Bingo”. Dwuosobowe drużyny z pozostałych klas brały udział w konkursach znajomości języka angielskiego i niemieckiego. Chętni uczniowie, śpiewając solo lub w zespole, mogli próbować swych sił w konkursach piosenki niemieckojęzycznej i anglojęzycznej. Poza tym uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować w dowolnej formie plan Kąkolewa obejmujący swym zasięgiem obszar o promieniu 500-700 metrów od Szkoły. Losowanie zadecydowało o tym, w którym języku podpisywali charakterystyczne obiekty. Gimnazjaliści wykonywali plakat prezentujący naszą Szkołę lub kąkolewski kościół i dołączali do niego kilkuzdaniowy opis danej budowli. W wykonaniu gimnazjalistów można też było zobaczyć scenki teatralne pod wspólnym tytułem: Pytanie o drogę. Uczniowskie prezentacje i wykonane prace oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor Alina Żalik, Pani Sławomira Szlenkier, Pani Justyna Katarzyńska, wymiennie Pani Danuta Bednarczyk i Pan Piotr Konieczny oraz wyłonieni w losowaniu uczniowie: Monika Cieślik i Wojciech Owsianny ze Szkoły Podstawowej oraz Mikołaj Szczepaniak i Jakub Śleboda z Gimnazjum. Głównym celem Dnia Języków Obcych było uświadomieniu uczniom, jak ważna i potrzebna jest we współczesnym świecie znajomość języków obcych.

FOTORELACJE:  SZKOŁA PODSTAWOWA,        GIMNAZJUM

 

 

Oto wyniki:

Kl.I-III SP (punktacja do SUPERKLASY) – Konkurs piosenki anglojęzycznej

Ia – 12,75, Ib – 12,50, Ic – 14,50, IIa – 13,75, IIb – 12,25, IIIa – 14,50, IIIb – 13,25.

Kl.IV-VI SP (punktacja do SUPERKLASY) – Konkurs słownictwa z j.niemieckiego i j.angielskiego oraz plakat

IVa – 27,5, IVb – 26,75, Va – 28, Vb – 25,75, VIa – 25, VIb – 24,25.

Kl.IV-VI SP - Konkurs piosenki anglojęzycznej

1. Oliwia Jezierska i Natalia Muszyńska z grupą taneczną, kl.Va

2. Zofia Nowaczyk, kl.VIb

3. Natalia Łaniak, kl.IVb

Kl.IV-VI SP - Konkurs piosenki niemieckojęzycznej

1. Zespół klasy IVb

2. Zespół klasy IVa

3. Zespół klasy Va

Kl.I-III G (punktacja do SUPERKLASY) - Konkurs słownictwa z j.niemieckiego i j.angielskiego, scenka oraz plakat

Kl.1ga – 39,75, kl.1gb – 37,75, kl.2ga – 43,75, kl.2gb – 37,5, kl.3ga – 38,75, kl.3gb – 44,25.

Kl.IV-VI SP - Konkurs piosenki anglojęzycznej

1. Magdalena Katarzyńska, kl.2gb

1. Aneta Stachowska, kl.3gb

2. Weronika Kosmalska, kl.2ga

3. Anna Mąka, kl.1ga

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »