JASEŁKA

20 grudnia o 16.30 w patio zgromadzili się mieszkańcy Kąkolewa i pozostałych wsi obwodu Szkoły, rodzice i dziadkowie naszych uczniów, zaproszeni goście, absolwenci i pracownicy Szkoły. Obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, które uczniowie przygotowali według scenariusza i w reżyserii Pani Sylwii Walenciak, której pomagały Panie Danuta Bednarczyk i Katarzyna Grycz-Pudliszewska. Jasełkom towarzyszył koncert kolęd. Dzieci z klas I-III SP do występu przygotowały panie wychowawczynie, a uczniów klas IV-VI i gimnazjalistów Pan Dominik Nowacki, który zadbał też o oprawę muzyczną świątecznego przedstawienia. Kontrastowe zestawienie obok siebie na scenie piekła i stajenki betlejemskiej, diabłów i aniołów, dobra i zła pokazało prawdę o człowieku i świecie. Zwycięstwo dobra powiązane z narodzinami Jezusa dało nadzieję, wzmocniło i przygotowało zgromadzonych do świąt Bożego Narodzenia. Scenografię - dzieło Pań Elizy Kosmalskiej i Ewy Łapawy - oraz młodych artystów można podziwiać, oglądając zdjęcia w fotogalerii. Na zakończenie po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem życzenia wszystkim obecnym złożyła Dyrektor Szkoły – Pani AlinaŻalik.

FOTORELACJA

22 grudnia przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie. Było ono pięknym podsumowaniem klasowych spotkań opłatkowych.

FOTORELACJA 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »