OBEJRZELI WYSTAWY

23 XI uczniowie klas 3ga i 3gb z Paniami A.Poprawską i E.Kosmalską pojechali do Leszna. W Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego przy ul.G.Narutowicza obejrzeli wystawę pt. „Malarstwo polskie XIX/XX w. o tematyce wiejskiej”. Piękne obrazy (m.in.J.Malczewskiego, W.Tetmajera, A.Kozakiewicza, M.Reyznera, S.Łasińskiego i innych twórców szkoły monachijskiej) oraz interesujący wykład pracownika muzeum dały uczniom nową, przydatną na lekcjach języka polskiego, plastyki i historii wiedzę o wsi przełomu XIX i XX w. oraz o życiu jej mieszkańców. Następnie w kościele pw. św. Antoniego obejrzeli rzeźby i płaskorzeźby Mariana Murka – artysty z Górska. Jego prace przedstawiają postaci i sceny z „Pana Tadeusza” A.Mickiewicza. Obie wystawy są godne polecenia.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »