PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

18 listopada o godz. 15.00 w patio naszej Szkoły odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Kąkolewie. 64 dziewcząt i chłopców, w tym 24 sześciolatków, wzorując się na średniowiecznym obyczaju rycerskim, przyjęto do grona uczniowskiego. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alina Żalik, która każde dziecko lekko uderzyła w lewe ramię wielkim zielonym ołówkiem. Potem uczeń odbierał gratulacje i zielony kuferek z upominkiem od Rady Rodziców. Dzieciom w tej podniosłej chwili towarzyszyli wzruszeni rodzice i rodzeństwo. Pierwszoklasiści do uroczystości przygotowywali się pod kierunkiem Pań wychowawczyń: Małgorzaty Suszek, Bogny Rzetelskiej i Agnieszki Andrzejewskiej - Śmiejczak. Zaśpiewali z entuzjazmem piosenki o szkole, recytowali wierszyki, pięknie zatańczyli taniec w strojach ludowych. Byli przejęci i zdyscyplinowani, uroczystość sprawiła im radość i satysfakcję, bo w Szkole występowali pierwszy raz. Po części oficjalnej odbyły się spotkania w klasach.

FOTORELACJA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »