SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM MIKULSKIM

26 października szesnaścioro uczniów naszej Szkoły oraz Panie A.Poprawska i M.Sowińska wzięli udział w spotkaniu ze Stanisławem Mikulskim – odtwórcą roli Pana Samochodzika. Punktem wyjścia do bardzo ciekawych wspomnień aktora była projekcja krótkiego fragmentu serialu dla młodzieży pt. „Pan Samochodzik i Templariusze”. Stanisław Mikulski (znany najbardziej jako J-23, czyli Hans Kloss) opowiedział o pracy nad filmem, o współpracy z kilkunastoletnimi chłopcami, o niezwykłym pojeździe Pana Samochodzika, o przygodach na planie… Cierpliwie, interesująco i z humorem odpowiadał na wszystkie pytania. Młodzież szczególnie chętnie słuchała anegdot. Dopytywano o współczesne dokonania – m.in. o rolę w serialu „Kryminalni”. Spotkanie z aktorem zakończyło się rozdawaniem autografów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »