"ŚLUBY PANIEŃSKIE"

21 października prawie stu gimnazjalistów obejrzało w poznańskim Kinepolis „Śluby panieńskie” w reżyserii Filipa Bajona. Poznali losy Anieli, Klary, Gustawa i Albina. Z zainteresowaniem śledzili miłosną intrygę i zastanawiali się, czemu służy przemieszanie czasów – początku XIX w. ze współczesnością. Uważnie przyglądali się grze popularnych młodych aktorów: Anny Cieślak, Marty Żmudy – Trzebiatowskiej, Macieja Stuhra i Borysa Szyca. Na lekcjach języka polskiego obejrzany film stanie się punktem wyjścia do rozmów o adaptacji i interpretacji dzieła filmowego, pozwoli napisać recenzję lub skonfrontować własne odczucia z opiniami krytyków filmowych. Czy „Śluby panieńskie” rzeczywiście są komedią wszech czasów? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wybrać się do kina. Zachęcamy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »