ORNITOLOGICZNA WYCIECZKA

18 października 2010 r. uczniowie klasy IIa wyjechali pod opieką pań Iwony Fiebich i Sławy Pietrowicz na spotkanie z ornitologiem - Panem Januszem Stępniewskim. Spacerując wokół zbiornika Wonieść, objętego projektem Natura 2000, dzieci poznawały piękno przyrody. Przez lornetki podziwiały różne gatunki ptaków: mewy śmieszki, czaple białe, łabędzie, dzikie kaczki, cyraneczki. Widziały ścieżki, którymi wędrują wydry. Na własne oczy oglądały połów ryb profesjonalnymi sieciami. Przyglądały się też gniazdu remiza wiszącemu na wierzbie. Usłyszały od Pana ornitologa wiele ciekawych informacji o życiu i zwyczajach ptaków. Słuchały ptasich odgłosów i próbowały odgadnąć ich właściciela. Rozpoznawały też gatunki drzew i krzewów. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Stępniewskiemu za pełną wrażeń wycieczkę. Wszyscy zostali obdarowani przez Pana przewodnika upominkami tematycznie związanymi z wyprawą.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »