TAJEMNICE DAWNEGO LESZNA - SPOTKANIE W BIBLIOTECE

7 października w podziemiach Biblioteki im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu „Pan Samochodzik i … przygoda w Lesznie”. Tym razem o tajemnicach i skarbach dawnego Leszna oraz okolic, o dziedzictwie kulturowym i potrzebie jego ochrony, o etyce zawodowej archeologów, o legendach związanych z regionem oraz o nowoczesnych metodach badań archeologicznych ciekawie opowiadał młodzieży Pan Marek Kaczmarek – historyk i archeolog. Uważni słuchacze, pisząc konkursowe opowiadania, o leszczyńskiej przygodzie Pana Samochodzika mogą wiele informacji i podpowiedzi wykorzystać.

Następna odsłona projektu nastąpi 26 października. Wtedy z uczniami spotka się Stanisław Mikulski – odtwórca roli Pana Tomasza w filmie „Samochodzik i templariusze”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »