PAN SAMOCHODZIK I ... PRZYGODA W LESZNIE

29 września (pierwszy raz po wakacyjnej przerwie) w podziemiach Biblioteki im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbyło się spotkanie uczestników projektu „Pan Samochodzik i … przygoda w Lesznie”. Grupa gimnazjalistów pojechała na nie pod opieką Pani Anny Poprawskiej. Z zainteresowaniem wysłuchali archeologa – Pana Marka Wróbla, który bardzo ciekawie opowiadał o pracach wykopaliskowych, o szukaniu skarbów, o metodach badawczych, o cennych znaleziskach, o niedogodnościach i niebezpieczeństwach w pracy archeologa, o archeologicznych (i nie tylko) tajemnicach Leszna i jego okolic. Kto uważnie słuchał, ma z pewnością mnóstwo pomysłów,  które można wykorzystać, pisząc opowiadanie konkursowe o przygodzie Pana Samochodzika na Ziemi Leszczyńskiej.

1 października na kolejne spotkanie zabrała uczniów Pani Martyna Sowińska. Tym razem uczestnicy projektu wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym na podstawie książki „Pan Samochodzik i Templariusze”. Spektakl zrobił na widzach ogromne wrażenie, ponieważ sceneria sprawiała, że czuli się jak w lochach prawdziwego zamku. Nastrój tajemniczości i grozy doskonale podkreślały muzyka i efekty świetlne. Warto dodać, iż kilkoro uczniów (m.in. W.Kosmalska i M.Dudziak) pomagało ekipie Pana Tomasza w rozwiązywaniu mrocznych zagadek. Rozbijali mur, badali kolumnę, wyciągali tajemnicze pisma ze ściany. Wszyscy zgromadzeni mieli wrażenie, że należą do drużyny szukającej skarbu. Po przedstawieniu udali się na dziedziniec, gdzie mogli obejrzeć zabytkowy angielski samochód marki MD. Rozmawiali o starych automobilach z Panem Maciejem Pedą, który przyjechał z gostyńskiego Auto – Muzeum.

Oba spotkania minęły w miłej atmosferze, uczniowie wrócili do Szkoły bardzo zadowoleni.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »